Odpowiedzialność społeczna

Ratujmy dzieciaki

Grupa Masterplast głęboko wierzy w odpowiedzialność społeczną w biznesie. Od wielu lat dzięki darowiznom i współpracy pracowników oraz partnerów wspieramy z dużym zaangażowaniem Węgierską Fundację Ratownictwa Dziecięcego.

Węgierska Fundacja Ratownictwa Dziecięcego od 13 lat wspiera transport medyczny dzieci w kilku częściach kraju. Jej celem od początku było poprawianie warunków transportu sanitarnego dzieci we współpracy z National Ambulance Service. Karetki są włączone w system połączeń alarmowych z numerem 112. Personel karetki ratunkowej składa się z lekarza dziecięcego i ratownika, który jest również kierowcą samochodu.

Jej wyposażenie jest bardziej wyspecjalizowane niż w przypadku normalnego przewozu ratunkowego, ponieważ jest uzupełnione specjalnymi lekami i odpowiednimi narzędziami niezbędnymi do opieki nad dziećmi. Dzięki temu oraz dzięki doświadczeniu lekarzy i ratowników karetki są znacznie lepiej przygotowani do specjalistycznej opieki najmłodszych.

Oprócz zadań ratujących życie, fundacja od dawna jest pionierem w poszukiwaniu i rozpowszechnianiu nowych rozwiązań i procedur w dziedzinie ratowania dzieci z silnym naciskiem na edukację w zakresie zapobiegania wypadkom i wiedzy z zakresu pierwszej pomocy.

W ramach współpracy zapoczątkowanej przez inicjatywę pracowniczą w 2015 r. zapewniamy ukierunkowaną pomoc w pozyskiwaniu specjalnych narzędzi diagnostycznych i edukacyjnych. W ramach naszej tradycyjnej kampanii „Let’s Become a Child Savers”, nasi partnerzy wnoszą swoje środki do funduszu darowizn.

Jesteśmy dumni, że udało nam się w ostatnich latach przekazać fundacji prawie 5 milionów forintów dzięki wspólnym wysiłkom nas i naszych partnerów. Dotacje sfinansowały m.in. zakup nowoczesnych manekinów i mobilnych minilabów do profesjonalnej edukacji ratującej życie dzieci.

Masterplast – kurs pierwszej pomocy MGYA dla nauczycieli

Jako nowy element współpracy Masterplast uruchomiła w 2018 roku serię kursów pierwszej pomocy MGYA dla instytucji edukacyjnych. W roku akademickim 2018/19 w kursach uczestniczyć będzie ponad 1 686 000 studentów i 77 600 nauczycieli.

Ponieważ pierwsze kilka minut po wypadku ma kluczowe znaczenie, ważne jest, aby nauczyciele prowadzący zajęcia mieli odpowiednią wiedzę z zakresu pierwszej pomocy medycznej.