Początki

Grupa Masterplast rozpoczęła działalność w Székesfehérvár w 1997 roku. Firma pięcioosobowa założona przez Davida Tibora i Balázsa Ácsa zajmowała się handlem materiałami budowlanymi, których głównymi produktami były folie dachowe,  siatki z włókna szklanego oraz akcesoria budowlane.
Niewielka firma szybko stała się znana w branży budowlanej dzięki  zorientowanemu na klienta podejściu biznesowemu, niezawodnym produktom i elastycznym usługom. Nastąpił jej dynamiczny wzrost, a dwa lata później Masterplast był już liderem rynku na węgierskim.

Dynamiczny rozwój

W ciągu ostatnich  lat portfolio produktów i usługi firmy ewoluowały równolegle ze wzrostem potrzeb partnerów. Masterplast z powodzeniem wkroczył na rynek systemów izolacji cieplnej fasad, elementów suchej zabudowy oraz materiałów izolacyjnych. Firma stale rozwija zaplecze  transportowe, wprowadza innowacyjne produkty i udoskonala system sprzedaży. 

Grupa Masterplast

Jednocześnie Masterplast przekształcił się w międzynarodową grupę firm. Wielkość dużego przedsiębiorstwa regionalnego na poziomie europejskim osiągnięto w 2005 r., kiedy to utworzono portfel 8 spółek zależnych.
Powstanie spółek zależnych:
Węgry – 1997.04.16.
Słowacja – 1999.11.04.
Rumunia – 2001.01.19.
Chorwacja – 2002.02.25.
Serbia – 2002.03.19.
Macedonia – 2002.08.29.
Ukraina – 2005.03.22.
Polska – 2005.07.01.
Dodatkowo  od 2012 r. zintensyfikowana działalność eksportowa poszerzyła  obecność firmy do 41 krajów na całym świecie.

Produkcja

W celu zapewnienia konkurencyjności i zaplecza produktowego, Grupa Masterplast inwestowała także od 2005 r. we własne zakłady produkcyjne, zapewniając stałą jakość i stabilne dostawy produktów dla swoich partnerów biznesowych.

Masterplast na giełdzie 

W 2012 r. Masterplast Group dokonała podwyższenia kapitału w celu sfinansowania rosnących planów rozwoju produkcji i akwizycji. Od października 2017 r. akcje spółki są notowane w kategorii premium Giełdy Papierów Wartościowych w Budapeszcie.

Dziś

Masterplast to największy węgierski producent materiałów budowlanych w regionie Europy Środkowej.  Zajmuje ważną pozycję na rynku elementów dociepleń fasad, izolacji termicznej,  systemów suchej zabudowy i innych  materiałów budowlanych. Kontynuując ponad 20-letnie wartości i tradycje Masterplast, wspiera długofalowo partnerów biznesowych w osiąganiu sukcesów na wielu rynkach Europy i świata.

Masterplast Polska Sp. z o.o.

Masterplast w Polsce rozpoczął swoją działalność w lipcu 2005 roku w wyniku akwizycji  regionalnego dystrybutora w Wielkopolsce. Już po kilku latach działalności spółka  swoim zasięgiem obejmowała obszar  całego kraju. W chwili obecnej  klientami  Masterplast sp. z o.o. są  zarówno hurtownie ogólnobudowlane, specjalistyczne składy  dachowe, sieci DIY, lokalni i regionalni dystrybutorzy oraz  producenci systemów ociepleń.