Dla grupy Masterplast  własna produkcja stanowi bazę dla zaspokajania unikalnych wymagań klientów, a także zapewnia ciągły proces poszerzania wiedzy specjalistycznej. Nasze certyfikowane znakiem CE produkty spełniają wszelkie europejskie wymagania jakościowe.

Fabryka w Suboticy; Serbia 

Serbia, baza produkcyjna Subotica

Największa i najszybciej rozwijająca się baza produkcyjna Grupy Masterplast zlokalizowana jest w Suboticy w Serbii. W kompleksie produkcyjnym wytwarzane są wyroby z włókna szklanego, styropian EPS i akcesoria do systemów ETICS. W tym zakładzie produkcyjnym zatrudniamy  zespół ponad 500 pracowników, którzy zapewniają stałą jakość i stabilną dostawę produktów.

PRODUKCJA  SIATKI Z WŁÓKNA SZKLANEGO
W 2015 roku zapoczątkowana została strategiczna inwestycja w zakład produkcyjny  siatki podtynkowej do systemów  elewacyjnych w Suboticy. Nowo powstały  zakład  produkcyjny dysponuje zarówno tradycyjną jak i najnowocześniejszą zautomatyzowaną technologię niemiecką. Osiągnięty potencjał produkcyjny na poziomie  100 mln m2 rocznie sprawia, że Grupa Masterplast jest trzecim co do wielkości producentem w Europie. W fabryce, która produkuje szeroką gamę produktów z włókna szklanego linii MASTERNET, zapewniamy partnerom  europejską jakość, niezawodne produkty oraz zindywidualizowaną ofertę dostosowaną do potrzeb konkretnego odbiorcy.

PRODUKCJA STYROPIANU EPS 
Wytwórnia styropianu EPS powstała w 2008 r. Dzięki nowoczesnej, przyjaznej środowisku niemieckiej technologii, produkuje rdzeń izolacyjny EPS do systemów ETICS i innych konstrukcyjnych produktów izolacyjnych. Poprzez ciągły rozwój produktów oferujemy szeroką gamę produktów z polistyrenu grafitowego.
Jako członek Węgierskiego Stowarzyszenia Producentów EPS (MEPS), Masterplast jest zorientowany na produkcję wysokiej jakości materiałów izolacyjnych i wspiera rozwój krajowej wiedzy i kultury budowlanej. Nasze produkty HUNGAROCELL i ISOMASTER cieszą się coraz większą popularnością i uznaniem.

PROFILE DO SYSTEMÓW OCIEPLEŃ ETICS
W Suboticy produkujemy również profile ochronne z siatką dla systemów ociepleń  zgodnie z wymaganiami systemu europejskiego.

Fabryka w Kál

Węgry,
Baza produkcyjna
Kál

Produkcja w pierwszym zakładzie produkcyjny Grupy Masterplast w
Kál rozpoczęła się w 2005 roku. Zakład  w chwili obecnej zajmuje się produkcją spienionej pianki polietylenowej i  profili do suchej zabudowy. Produkcja realizowana jest  z zapewnieniem norm jakości TÜV ISO9001 i ISO14001. Oprócz zwiększenia wydajności i rozwoju technologicznego kładziemy również duży nacisk na zapewnienie europejskich warunków pracy, dzięki czemu w zakładzie  pracuje obecnie prawie 100 pracowników.

PRODUKCJA PIANKI POLIETYLENOWEJ -MASTERFOAM
W Kál z zastosowaniem najnowocześniejszej  technologii produkujemy  szeroki zakres produktów z pianki polietylenowej zarówno dla branży budowlanej jak i opakowaniowej.
Nasze produkty ISOFOAM do zastosowań budowlanych, to przede wszystkim maty podłogowe do wyrównywania podłoża oraz izolacji cieplnej i dźwiękowej. Różnej szerokości   taśmy PE o grubości  zazwyczaj  5-10 mm, zwane „pasami dylatacyjnymi”. Są używane jako pasy rozszerzające i izolujące termicznie pomiędzy podłożem a ścianą. Korzystając z doświadczenia i umiejętności branży budowlanej, grupie Masterplast udało się zdobyć dobrą pozycję na rynku. Od Bułgarii po Szwecję i od Portugalii po Ukrainę nasze produkty stają się integralną częścią domów, biur, szkół i innych budynków. Podstawą naszego działania jest świadczenie usług na wysokim poziomie, które spełniają oczekiwania naszych partnerów, zarówno pod względem jakości produktu, jak i wartości dodanej.
Dla przemysłu opakowaniowego produkujemy  głównie cienkie pianki (<2 mm) i płyty piankowe o różnych grubościach i gęstościach, które po dalszym przetworzeniu (dostosowaniu) są sprzedawane do użytkowników końcowych. Za pośrednictwem naszych partnerów w tej branży nasze produkty są używane do pakowania bardzo wielu różnych towarów. Również w branży opakowań staramy się podążać za  wysokimi i ciągle zmieniającymi się oczekiwaniami w obszarze jakości. Dzięki ciągłemu rozwojowi naszych produktów i poprawie jakości naszych usług, staramy się być wiarygodnym dostawcą dla naszych europejskich partnerów.

MASTER PROFIL
Profile  do suchej zabudowy, które  odgrywają  znaczącą rolę w obrotach Grupy Masterplast są dostarczane w pełnej gamie typów i rozmiarów, w stabilnej jakości również z zakładu w Kál. Wyroby te są zgodne ze zharmonizowaną normą europejską, posiadają znak CE i spełniają wymogi ochrony przeciwpożarowej i ochrony przed hałasem określone w węgierskiej krajowej ocenie technicznej A-256/2015.

Sárszentmihály, Siedziba Masterplast

Węgry, baza produkcyjna Sárszentmihály

MEMBRANY DACHOWE – PERSONALIZACJA.
W naszej centralnej siedzibie realizujemy również indywidualne wymagania produkcyjne dotyczące produktów z rodziny  Mastermax i Masterfol. Dzięki naszym szerokim, spersonalizowanym i dostosowanym do potrzeb klienta usługom, wytwarzanie unikalnych membran  o europejskiej jakości staje się rzeczywistością.